Użyteczne narzędzia nauczania w edukacji wczesnoszkolnej - metodnik, heksy, kostki edukacyjne i inne. Praca bez podręcznika
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 13:0014:00
Sala: 41
Prowadzący szkolenie: dr Karina Stępkowska

Adresat:

Wszyscy zainteresowani tematyką.

Tematyka:

Warsztaty (szkolenie) oscylują wokół nowoczesnej metodyki w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy poznają praktyczne sposoby wykorzystania – podczas zajęć z dziećmi – metodników, kostek edukacyjnych oraz heksów jako skutecznych narzędzi wspierających proces dydaktyczny i wychowawczy. Ponadto zostaną im przedstawione propozycje z zakresu dziecięcej literatury aksjologicznej, edukacji filmowej czy wybranych szkół alternatywnych jako tych, które są przydatne podczas planowania i organizowania nauczania bez podręcznika.

Prowadząca szkolenie:

dr Karina Stępkowska:Nauczyciel – doradca metodyczny dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, nauczyciel dyplomowany. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkole podstawowej w Katowicach. Autorka innowacji pedagogicznych z zakresu wychowania dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz opracowań dla nauczycieli z edukacji matematycznej, muzycznej i społecznej. Autorka publikacji naukowych o tematyce aksjologicznej, prelegentka na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych. Zawodowo i naukowo interesuje się problematyką wychowania we współczesnej szkole, edukacją aksjologiczną, optymalną współpracą z rodzicami, pedeutologią oraz rolą nauczyciela w tworzeniu „Edukacji jutra”

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl